Aşılı Ceviz Fidanı

Aşılı ceviz fidanı bir ceviz ağacının on yıllarca büyüyüp ceviz vermesini beklemeden birkaç yıl içinde verimli bir ağaç olması için büyümesini sağlayan göz aşı yada kalem aşı yöntemi ile meyve vermek bir ağaçtan alınan kalemlerle ile aşılanma yöntemi sonrası ortaya çıkan fidandır.

Aşılı Ceviz Bahçesi Kurmak

Aşılı ceviz fidanı bahçelerinin kurulması için Devletin bir çok teşvik vermesi ve ceviz yetiştiriciliğinin de önünü açmıştır. Bir çok kişi aşılı ceviz fidanı satın alarak bahçesinde amatör olarak yetiştirmeye çalışır. Bu nedenle devletin teşvikleri öğrenilince, profesyonel olarak bu iş meslek edinebilir. Bu sayede ürettiği cevizleri satan kişiler, kazanç sağlamaya başlar.

Bir çok bölgede yetişebilen ceviz ağaçları, bir çok ayrı kalitede ceviz üretirler. Protein oranı en yüksek olan ceviz, en kaliteli cevizdir. Yerli ve yabancı olarak iki ayrı grupta bulunan ceviz çeşitleri alıcının isteğine ve imkanlarına göre tercih edilir.


aşılı ceviz fidanı
AŞILI CEVİZ FİDANI ÜRETİM TESİSİMİZ

Aşılı Ceviz Fidanı Almanın Avantajları Nelerdir?

Aşılı ceviz fidanı almanın en büyük avantajları, ilk ürünleri almak için 10 – 15 yıl beklemeye gerek kalmaması ve 3 – 4 yıl içinde ilk ürünler elde edilir. Bu da ciddi bir avantajdır.

Aşılı fidan almak sadece ceviz için değil, her türlü ürün için gereklidir. Heterozigot olan aşısız fidanlar, nasıl bir ürün verecekleri belli olmadan ekilerek uzun yıllar ürün vermesi beklenen fidanlardır.

Sizde ceviz fidanı satın alırken mutlaka aşılı olmasına dikkat ediniz. Aşağıda örneklerle henüz 1 yaşında iken üzerinde adeta salkım niteliğinde meyve vermiş aşılı chandler ceviz fidanı tüplü olarak gösterilmiştir. Aşısız ceviz fidanından ilk 10 yılda meyve almanız imkansızdır.

Aşılı ve Aşısız Ceviz Fidanını Birbirlerinden Ayırmak ?

Aşılı ceviz fidanında aşağıda kök halinde bulunan ceviz fidanı örneğindeki gibi aşı yani bıçak izi bulunur. Aşısız ceviz fidanı dümdüzdür. Üstelik aşılı ceviz fidanı fiyatları aşısız ceviz fidanları ile aynıdır. Hatta bazı dolandırıcılar aşısız ceviz fidanları için tohumlarının yurt dışından geldiğini iddia ederek aşısız ceviz fidanlarını daha pahalı satmaktadırlar.

AŞISI YAPILMIŞ AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANILÜTFEN DİKKAT!

Piyasada aşısız ceviz fidanları Altay, Salkım, Bodur gibi isimlerle süslenerek satılmaya çalışılmaktadır. Bu firmalardan alacağınız ceviz fidanının üretim yeri, sertifika bilgileri, anaç kaynağı bilgilerini mutlaka sorunuz. Yukarıda aşısı yapılmış göz aşılı ceviz fidanına örnek bir fidan resmi tarlamızdan çekilerek eklenmiştir.

aşılı ceviz fidanı
KALEM AŞISI YAPILMIŞ TÜPLÜ CEVİZ FİDANI

AŞILI TÜPLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI

tüplü ceviz fidanı
AŞILI TÜPLÜ CEVİZ FİDANI

AŞILI AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI

açık köklü ceviz fidanı
AŞILI AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI

AŞILI CEVİZ FİDANI ÜRETİM TESİSİMİZ

açık köklü ceviz fidanı

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları 2019

Aşılı ceviz fidanı fiyatlarımız 2019 yılı için belli olmuştur. Toplu alımlarda indirimler uygulamaktayız. Bahçenizi yerinde biz kuruyor anahtar teslim projelerle sizlerin yanındayız. Dilerseniz kargo yada özel araçlarla bahçenize kadar teslim yaptırıyoruz. Biz Gelişim Fidancılık olarak çeyrek asrı aşkın tecrübemiz ile babadan oğula fidancılık yapıyoruz. Aşılı ceviz fidanı bizim işimiz. Güncel fiyatlarımız ve detaylar için lütfen bizimle iletişim kurun. Mehmet Şirin : +90 531 746 47 71

  • 50-80 cm ceviz fidanı fiyatı ; 9 TL
  • 80-100 cm ceviz fidanı : 12 TL
  • 100 cm üzeri ceviz fidanı fiyatları pazarlığa tabidir.