Tüplü Ceviz Fidanı Çeşitleri ve Fiyatları 2019

Tüplü ceviz fidanı çeşitleri arasında son yıllarda tercih edilmeye başlayan Chandler ceviz fidanı olmuştur. Yabancı bir çeşit olmasına rağmen Türkiye’de üretimi ve kalitesi de dikkat çekmektedir. Chandler Bizimde üretip sattığımız en popüler ceviz fidanı cinsidir.

Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları

Chandler; erken meyve veren bir ceviz çeşidi olmasının yanı sıra geç donlara karşı da dayanıklı olmaktadır. Bu da uzun ömürlü olduğunu gösterir. Mart aylarından sonra tüplü olarak satılmaktadır. Tüplü ceviz fidanı fiyatları açık köklüye göre daha uygundur. Firmamız Gelişim Fidancılık’tan 8 TL’den başlayan fiyatlarla tüplü chandler ceviz fidanı satın alabilirsiniz.

TÜPLÜ CEVİZ FİDANLARI

Yüksek rakımlar dikilen fidan türü ise Fernor ceviz fidanı olmaktadır. Yüksek derecede iyi meyve kaliteli vermektedir ve 2000 rakıma kadar da rahat bir şekilde ekilebilmektedir. Tüplü fernor ceviz fidanı fiyatı 9 TL’dir.

Fernor ceviz fidanı Geç çiçeklenmektedir. Bu yüzden baharın geç donları ve sonbaharın erken donlarına karşı dayanıklıdır. Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi yüksek rakımlı alanlara ekilmektedir. Kabukları kolay soyulmaktadır ve tadı da oldukça lezzetlidir.

Fernette ceviz fidanı karasal iklimin olduğu alanlara ekildiğinde daha verimli olmaktadır. Yüksek rakımlı alanlara da ekimi tercih edilir. Ayrıca geç çiçek açmaktadır.

Şebin ceviz fidanı yerli çeşitler arasında en çok verim veren bir çeşittir. Güneşe ve suya karşı hassastır ve bu yüzden de bakıma ihtiyaç duyar. İnce kabukludur ve erken meyve vermektedir. Üretim ve satışı yoktur.

Tüplü ceviz fidanı dikimi konusunda bilgi almak için tıklayınız.

ilk yılda meyve veren chandler ceviz fidanı