Ceviz Fidanı Hibe Desteği

Ceviz fidanı hibe desteği sarı sertifikalı ceviz fidanları için ülkemizde dönüm başı 100 TL, mavi sertifikalı ceviz fidanı için 280 TL olup sertifikalı hibe desteğine uygun fidan satışlarımız sürmektedir.

Sizde sözleşmeli ve faturalı ceviz fidanı satın almak istiyorsanız Gelişim Fidancılık olarak yanınızdayız…

Açık köklü ceviz fidanları 2019
Ülkemizde özel ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Ağaçlandırma ve Erezyon Kontrolü Genel Müdürlüğü tarafından köy tüzel kişiliklerine ceviz fidanı hibesi, diğer gerçek ve tüzel kişilere ceviz fidanı kredi desteği verilmektedir.

Ceviz Fidanı Hibesi ve ceviz fidanı kredisi verilen iş grupları

•  Arazi hazırlığı(sahadaki istenmeyen örtünün temizlenmesi ve toprağın sürülmesi)

•  Dikim veya ekim bedeli,

•  Fidan(aşılı-aşısız) veya tohum bedeli,

•  Dikenli tel çit ihata bedeli,

•  3 yıllık bakım giderleri,

•  Proje yapım bedeli,

•  Canlandırma kesimi,

•  Aşı kalemi veya göz aşı yapılması,
Ceviz fidanı hibe ve kredileri, projede belirtilen işin miktarına göre Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolu Genel Müdürlüğü’nün birim fiyatları doğrultusunda Genel Müdürlükce tahsis edilir. Hibe ve kredi ödemeleri, çalışma yapıldıktan sonra hak edişe göre yapılır.  Bunun için ceviz fidanı hibe ve kredi kullanacak gerçek ve tüzel kişilerin “Borç Senedi veya Gayrimenkul İpoteği” vermeleri

gerekmektedir.. Borçlanma senedinde iki muteber müşterek müteselsil kefil ve noter onayı aranır. Kefillerin Ticaret ve/veya Sanayi Odasına veya Esnaf ve Sanatkârlar Odasına kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Tüplü ceviz fidanları

Ceviz ve Badem Ağaçlandırmasına Verilebilecek Hibe veya Kredi Miktarları

Arazinin meyiline, toprak yapısına, taşlılık durumuna, dikilecek ceviz fidanın yaşına, ambalaj durumuna (açık köklü veya tüplü) ve ceviz fidanlarının aşılı olup olmadığına göre farklılık göstermekle birlikte 2010 yılı  birim fiyatlarına göre;

1 Dekar Ceviz ağaçlandırması(makineli) için verilebilecek hibe veya kredi: 300 ile 420 TL.

1 Dekar Ceviz ağaçlandırması(işçi) için verilebilecek hibe veya kredi: 220 ile 300 TL.

Arasında ceviz fidanı hibesi veya kredi verilebilmektedir.

Sonuç olarak; Özel ağaçlandırmada proje kapsamında veya projesiz özel ceviz bahçesi oluşturduğunuzda 10 dönüm ve üzerindeki ceviz fidanı dikimlerinizde sertifikalı fidan kullanım desteği verilmektedir. Her dönüm için 100 TL fidan desteği alabilirsiniz örnek vermek gerekirse 10 dönümlük bir araziye ceviz fidanı dikmek istediğinizde 1000 TL destek alırsınız.
Biz Gelişim Fidancılık olarak sizlere ceviz fidanı hibe desteği ve kredisi temini konusunda yardımcı oluyoruz. Aşağıda ki belgenin düzenleme yetkisi firmamızca sahip olup (Sertifikalı Fidan Kullanım Desteklemesi Talep Formu) desteklemeden yararlanmak isteyen tüm ceviz fidanı yetiştiricilerini firmamız ile iletişime geçmeye davet ediyoruz.

 GELİŞİM FİDANCILIK – MEHMET ŞİRİN – 0531 746 47 71